Duodanube | Tituly a súťaže_2023
19945
page-template,page-template-full_width,page-template-full_width-php,page,page-id-19945,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-title-hidden,qode_popup_menu_push_text_top,hide_top_bar_on_mobile_header,transparent_content,qode-theme-ver-17.2,qode-theme-bridge,hide_inital_sticky,disabled_footer_top,disabled_footer_bottom,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-7.6,vc_responsive

TITULY

CAJC SR – čakateľstvo na Slovenského šampióna krásy mladých môžu získať psy a suky s ocenením výborný 1 v triede mladých

CAC SR – čakateľstvo na Slovenského šampióna krásy môžu získať psy a suky, ktoré dostali v triedach strednej, otvorenej, pracovnej a šampiónov ocenenie výborný 1

Reserve CAC – môžu získať psy a suky ocenené známkou výborný 2 v triedach strednej, otvorenej, pracovnej a šampiónov, ak v triede bol udelený CAC

FCI CACIB – čakateľstvo na medzinárodného šampióna krásy. Do súťaže postupujú psy a suky plemien uznaných FCI, ktoré získali výborný 1. Pes a suka s mimoriadnymi kvalitami môžu byť navrhnuté na udelenie FCI CACIB. Udelenie čakateľstva FCI CACIB nie je nárokovateľné a podlieha potvrdeniu cez FCI

FCI Reserve CACIB – môže získať druhý najlepší pes a suka s ocenením výborný 1 a jedinec s ocenením výborný 2 z triedy, v ktorej bol udelený FCI CACIB.

FCI CACIB JUNIOR (FCI CACIB-J) – čakateľstvo na medzinárodného šampióna krásy mladých. Pes a suka s mimoriadnymi kvalitami môžu byť navrhnutí na udelenie FCI CACIB JUNIOR.

Do súťaže postupujú psy a suky plemien uznaných FCI, ktoré získali ocenenie výborný 1, CAJC. Udelený môže byť len jeden FCI-CACIB-J na pohlavie, plemeno a plemenný variant (podľa nomenklatúry plemien FCI). Udelenie čakateľstva FCI CACIB-J nie je nárokovateľné a podlieha potvrdeniu cez FCI.

FCI CACIB VETERAN (FCI CACIB-V) – čakateľstvo na medzinárodného šampióna krásy veteránov. Pes a suka s mimoriadnymi kvalitami môžu byť navrhnutí na udelenie FCI CACIB VETERAN.  Do súťaže postupujú psy a suky plemien uznaných FCI, ktoré získali ocenenie výborný 1. Udelený môže byť len jeden FCI-CACIB-V na pohlavie, plemeno a plemenný variant (podľa nomenklatúry plemien FCI). Udelenie čakateľstva FCI CACIB-V nie je nárokovateľné a podlieha potvrdeniu cez FCI.

BOJ – Najlepší mladý jedinec plemena – môžu získať pes alebo suka ocenení FCI CACIB -J.

BOB – Víťaz plemena – udeľuje sa najlepšiemu psovi alebo suke z každého plemena. Do súťaže nastupujú pes a suka, ktoré získali FCI CACIB JUNIOR, FCI CACIB a FCI CACIB VETERAN.

BOS – najlepší jedinec opačného pohlavia.

SÚŤAŽE

JUNIOR HANDLING (http://www.juniorhandling.sk)

VEĽKÁ NÁRODNÁ CENA
Do súťaže nastupujú jedince národných plemien SR: Slovenský čuvač, Slovenský kopov, Slovenský hrubosrstý stavač, Československý vlčiak a Tatranský durič, ktoré získali BOB/Víťaz plemena.

VÍŤAZ FCI neuznaných plemien
Do súťaže nastupujú víťazi FCI neuznaných plemien – BOB.

NAJKRAJŠÍ PÁR PSOV
Do tejto súťaže môže vystavovateľ/majiteľ (100% zhoda, nie spolumajiteľ) prihlásiť svojho psa a svoju suku rovnakého plemena a rázu, ktoré boli posúdené na tejto výstave.

NAJKRAJŠÍ MLADŠÍ DORAST 
Do súťaže nastupujú spolu psy a suky, ktoré získali v triede mladšieho dorastu známku „Veľmi nádejný 1.“

CHOVATEĽSKÁ SKUPINA 
Do súťaže môže chovateľ prihlásiť chovateľskú skupinu najmenej troch jedincov rovnakého plemena, sfarbenia a veľkosti, ktoré boli na tejto výstave posúdené. Nemusia byť v majetku chovateľa, musia však pochádzať z jeho chovateľskej stanice a z rozličných vrhov, najmenej od dvoch rôznych matiek alebo otcov. Pes alebo suka môžu byť prihlásené len do jednej chovateľskej skupiny.

NAJKRAJŠÍ DORAST
Do súťaže nastupujú spolu psy a suky, ktoré získali v triede dorastu známku veľmi nádejný 1.

NAJKRAJŠÍ VETERÁN
Do súťaže nastupujú spolu psy a suky, ktoré v triede veteránov získali ocenenie FCI-CACIB VETERAN.

NAJKRAJŠÍ JEDINEC TRIEDY ČESTNEJ 
Do súťaže nastupujú spolu psy a suky, ktoré v triede čestnej získali známku výborný 1.

VÍŤAZ SKUPINY FCI MLADÝCH (JUNIOR BIG)

Do súťaže nastupujú jedince ocenené BOJ z každého plemena podľa skupín FCI, vyberá sa prvý z nich.

VÍŤAZ SKUPINY FCI (BIG)

Do súťaže nastupujú pes alebo suka z každého plemena podľa skupín FCI, ktoré získali BOB, udeľuje sa poradie prvých troch.

NAJKRAJŠÍ MLADÝ JEDINEC výstavy (JUNIOR BIS)

Do súťaže nastupujú junior víťazi skupín FCI, udeľuje sa poradie prvých troch.

NAJKRAJŠÍ JEDINEC VÝSTAVY (BIS)

Do súťaže nastupujú víťazi skupín FCI, udeľuje sa poradie prvých troch.

Translate »